УВАГА! ШАНОВНІ БАТЬКИ, ПЕДАГОГИ ТА ЗДОБУВАЧІ ОСВІТИ! З МЕТОЮ ЗАПОБІГАННЯ ШКІДЛИВОГО ВПЛИВУ ІНТЕРНЕТУ НА СВІДОМІСТЬ ВАШИХ ДІТЕЙ , ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО КОРИСТУВАННЯ ЦИФРОВИМИ ТЕХНОЛОГІЯМИ!!!

Пам'ятка для батьків: «Діти. Інтернет. Мобільний зв'язок»

За даними міжнародного дослідницького проєкту ESPAD, у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно 50% – 4 та більше годин. Діти також використовують Інтернет для шкільного та позашкільного навчання. За правильного використання мережа привчає до самостійного розв'язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки. Щоб допомогти батькам і педагогам отримати інформацію щодо захисту дітей від впливу шкідливої інформації, розроблено посібники, шкільні уроки та складено перелік рекомендованих для дітей онлайн-ресурсів. Зазначені матеріали допоможуть дітям безпечно користуватись цифровими технологіями.

КІБЕРБУЛІНГ ТА ЧАТ-БОТ “КІБЕРПЕС”

Кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Кібербулінг може відбуватися в соціальних мережах, платформах обміну повідомленнями (месенджерах), ігрових платформах і мобільних телефонах, зокрема через:

· поширення брехні чи розміщення фотографій, які компрометують когось у соціальних мережах;

· повідомлення чи погрози, які ображають когось або можуть завдати комусь шкоди.

За даними ЮНІСЕФ в Україні, майже 50% підлітків були жертвами кібербулінгу. Кожна третя дитина прогулювала школу через кібербулінг. 75% підлітків у анонімному опитуванні підтвердили те, що Instagram, TikTok і Snapchat є основними соціальними платформами для цькування.

Міністерство цифрової трансформації у співпраці з ЮНІСЕФ та за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Координаційного центру з надання правової допомоги та Міністерства юстиції України випустило чат-бот “Кіберпес”. У чат-боті можна дізнатись про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу.

Чат-бот уTelegramіViberдопоможе дізнатись, як визначити кібербулінг, як самостійно видалити образливі матеріали з соціальних мереж, а також куди звертатись за допомогою.

У чат-боті “Кіберпес” можна знайти інформацію про те:

· що таке «кібербулінг» та як він проявляється;

· як визначити контент, що містить кібербулінг;

· що робити, якщо вас кібербулять;

· як видалити матеріали, що містять кібербулінг;

· як попередити кібербулінг;

· як не бути кібербулером.

ЗАХИСТ ДІТЕЙ ВІД СЕКСУАЛЬНОГО НАСИЛЛЯ В ІНТЕРНЕТІ: ОСВІТНІЙ ПРОЄКТ “STOP SEXTING”

Сексуальне насилля онлайн – один звикликів, який стоїть перед батьками та педагогами. Діти можуть стикатись із сексуальним насилля в Інтернеті у формах секстингу, кібергрумінгу та сексторшену.

Секстинг– це надсилання інтимних фото чи відео з використанням сучасних засобів зв’язку. Діти можуть надсилати такі матеріали як знайомим, так і не знайомим їм у реальному житті людям. Матеріали подібних переписок можуть бути оприлюднені, що часто призводить до кібербулінгу та цькувань дитини у школі.

Кібергрумінг— це процес комунікації із дитиною в Інтернеті, під час якого злочинці налагоджують довірливі стосунки з дитиною з метою сексуального насильства над нею у реальному житті чи онлайн. Вони можуть змушувати дітей виконувати певні сексуальні дії перед камерою. Злочинці свідомо будують своє спілкування з дитиною так, аби викликати в неї теплі почуття та довіру, показати, що вона цінна та унікальна. Вони можуть прикидатися однолітками дитини, пропонувати роботу моделлю, дарувати подарунки тощо.

Сексторшен– налагодження довірливих стосунків із дитиною в Інтернеті з метою отримання приватних матеріалів, шантажування та вимагання додаткових матеріалів або грошей.

Звертаємо увагу: якщо дитина стала жертвою секстингу, кібергрумінгу чи сексторшену, необхідно звернутися до поліції.

Освітній проєкт #stop_sexтинг за підтримки МОН, Мінцифри та Уповноваженого Президента України з прав дитини створили навчальні матеріали для батьків і педагогів щодо упередження та протидії сексуальному насиллю в Інтернеті:

· -Урок «Інтимні селфі в інтернеті»для 7-11 класів

· -Урок «#не_ведусь»для 5-6 класів

· -Квест «#не_ведусь»для 7-8 класів

· -Квест «#не_ведусь»для 9-11 класів

ВСЕУКРАЇНСЬКА КАМПАНІЯ ПРОТИ КІБЕРБУЛІНГУ DOCUDAYS UA

У межах всеукраїнської кампанії проти кібербулінгу, за сприяння МОН, було проведеноDOCU/ТИЖДЕНЬ проти булінгудля учнів 5–7 та 8–11 класів. Загалом в проєкті взяли участь 81 000 учнів, 1609 вчителів і 320 шкіл.

Всеукраїнська кампанія проти кібербулінгу створилавідео“Mr. Nox“ ібуклетдля батьків і дітей, який пояснює, як розпізнати кібербулінг і куди звертатися дітям і батькам дітей, які опинились у ситуації кібербулінгу.

Docudays UA дає можливість створити кіноклуб на базі закладу освіти. Кіноклуб дасть змогу отримати доступ, зокрема, і до фільмів із теми цькувань, як-от“Булер”. Зареєструвати кіноклуб у закладі освіти можназа посиланням

ПОСІБНИКИ, ЯКІ МОН ПРОПОНУЄ ВИКОРИСТОВУВАТИ БАТЬКАМ І ПЕДАГОГАМ ДЛЯ НАВЧАННЯ ДІТЕЙ БЕЗПЕЧНОМУ КОРИСТУВАННЮ ІНТЕРНЕТОМ:

1. Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі: посібник для батьків

2. Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі: навчально-методичний посібник

3. Безпечне користування сучасними інформаційно-комунікативними технологіями / О. Удалова, О. Швед, О. Кузнєцова [та ін.]. – К.: Україна, 2010. – 72 с.

4. Пам’ятка для батьків «Діти. Інтернет. Мобільний зв’язок», розроблена Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі.

ПЕРЕЛІК ОНЛАЙН-РЕСУРСІВ, РЕКОМЕНДОВАНИХ ДЛЯ ДІТЕЙ

СПЕЦІАЛІЗОВАНІ ІНТЕРНЕТ-САЙТИ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ

· Весела абетка;

· Українська казка;

· Дитяча література;

· Левко;

· Країна міркувань;

ІНТЕРНЕТ-САЙТИ БІБЛІОТЕК ТА ЕЛЕКТРОННИХ БІБЛІОТЕК

· вебсайтДержавної бібліотеки України для юнацтва (м. Київ);

· вебсайтНаціональної бібліотеки України для дітей;

· вебсайтНаціональної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (м. Київ);

· вебсайт“Буквоїд”;

· вебсайтНаціональної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (м. Київ);

· вебсайтДержавної наукової установи "Книжкова палата України імені Івана Федорова" (м. Київ);

· вебсайт“Бібліотеки в мережі Internet”;

· вебсайтБібліотеки Конгресу США;

· вебсайтНаціональної бібліотеки Франції;

· вебсайтБританської бібліотеки.

ІНТЕРНЕТ-САЙТИ МУЗЕЇВ І КАРТИННИХ ГАЛЕРЕЙ УКРАЇНИ

· вебсайт “Музейний простір України”;

· вебсайтНаціонального художнього музею України;

· вебсайтНаціонального музею історії України у Другій світовій війні;

· вебсайтНаціонального музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття;

· вебсайтОдеського художнього музею;

· вебсайтВінницького обласного краєзнавчого музею;

· вебсайтЛьвівського музею історії релігії;

· вебсайтЛьвівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького;

· вебсайтМузею Івана Гончара;

· вебсайтМузею театрального, музичного та кіномистецтва України.

ВИКОРИСТАНО МАТЕРІАЛ:
https://mon.gov.ua/ua/osvita/pozashkilna-osvita/vihovna-robota-ta-zahist-prav-ditini/bezpeka-ditej-v-interneti
БІЛЬШ ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ЗА ПОСИЛАННЯМ:
https://mon.gov.ua/ua/osvita/pozashkilna-osvita/vihovna-robota-ta-zahist-prav-ditini/bezpeka-ditej-v-interneti/pamyatka-dlya-batkiv-diti-internet-mobilnij-zvyazok

Професійні психологи і юристи Національної дитячої «гарячої» лінії допоможуть Вам розібратися зіскладнощами й вирішити будь-яку Вашу проблему. Не вагайся! Телефонуйте за безкоштовним номером 0-800-500-225 або коротким номером 116 111 (безкоштовно з усіх мобільних). Лінія є анонімною та конфіденційною. Працює в будні з 12.00 до 16.00. Ви можете звернутись до керівництва навчального закладу. Закон зобов’язує їхзахистити Вас від булінгу в школі. Ви можете звернутись до поліції заномером 102 (цілодобово). Якщо тобі потрібна допомога чи порада юриста, звертайся за телефонами приймальні УГСПЛ (044) 383 9519, (094) 928 6519. Чи до найближчого місцевого центру чи бюро правової допомоги, подзвонивши 0800 213 103 (цілодобово і безкоштовно в межах України), більше інформації про БПД на сайті legalaid.gov.ua. Не отримав потрібного тобі захисту? На захисті твоїх прав Уповноважений Верховної Ради України з прав людини. e-mail: hotlinе@ombudsman.gov.ua www.facebook.com/office.ombudsman.ua 8 800 501 720, 044 253 75 89


/Files/images/348056021.jpg /Files/images/Rysunok1-1200x858.jpg

/Files/images/63518039.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 560

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.